Wyniki „VIII Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”!

Ostatnim akcentem rozgrywek w siatkówkę plażową w Gminie Wyrzysk podczas wakacji 2019 były „VIII Mistrzostwach Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”

W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku rozegrano „VIII Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”. Turniej odbył się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią.

Celem organizacji mistrzostw była popularyzacja siatkówki plażowej, integracja lokalnego środowiska siatkarskiego oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku we współpracy z Gminą Wyrzysk.

Do udziału w turnieju zgłosiło się aż dwanaście par: Baran Krzysztof / Majewski Jakub (Nakło nad Notecią), Bejnarowicz Paweł / Górski Damian (Gołańcz/Janowiec), Chrząstek Szymon / Mrotek Bartłomiej (Osiek nad Notecią), Gast Miłosz / Polus Fryderyk (Piła/Gniezno), Jankowski Bartek / Jurgiel Szymon (Krostkowo), Kłobucki Jakub / Niespodziany Bartosz (Bydgoszcz), Kubiak Jakub / Dolata Hubert (Żnin), Kusz Eliasz / Węgrzyn Wojciech (Osiek nad Notecią), Meller Radosław / Goździkowski Jakub (Krajenka), Ruciński Robert / Wnuk Waldemar (Nakło nad Notecią), Więcek Kamil / Kufel Adrian (Sępólno Krajeńskie/Nakło), Wiśniewski Paweł / Filipczak Łukasz (Sępólno Krajeńskie).

Turniej rozegrano systemem brazylijskim dla 12 par (do dwóch przegranych). Mecze rozgrywano do 1 wygranego seta do 21 punktów do półfinałów – od półfinałów mecze rozgrywane do 2 wygranych setów do 15 punktów (tie-break jest rozgrywany do 15 punktów). 

Wyniki spotkań: 

Mecz nr 1: [R8] Kusz / Węgrzyn 1:0 Kubiak / Dolata [R9] (21:0)

Mecz nr 2: [R5] Chrząstek / Mrotek 0:1 Wiśniewski / Filipczak [R12] (9:21)

Mecz nr 3: [R6] Gast / Polus 1:0 Ruciński / Wnuk [R11] (21:17)

Mecz nr 4: [R7] Baran / Majewski 1:0 Jankowski / Jurgiel [R10] (21:12)

Mecz nr 5: [R1] Kłobucki / Niespodziany 1:0 Kusz / Węgrzyn [Z(1)] (22:20)

Mecz nr 6: [Z(2)] Wiśniewski / Filipczak 1:0 Meller / Goździkowski [R4] (21:11)

Mecz nr 7: [R3] Więcek / Kufel 1:0 Gast / Polus [Z(3)] (21:19)

Mecz nr 8: [Z(4)] Baran / Majewski 0:1 Bejnarowicz/Górski [R2] (13 : 21)

Mecz nr 9: [P(4)] Jankowski / Jurgiel 0:1 Kusz / Węgrzyn [P(5)] (3:21)

Mecz nr 10: [P(3)] Ruciński / Wnuk 1:0 Meller / Goździkowski [P(6)] (21:15)

Mecz nr 11: [P(2)] Chrząstek / Mrotek 0:1 Gast / Polus [P(7)] (15:21)

Mecz nr 12: [P(1)] Baran / Majewski 1:0 Kubiak / Dolata [P(8)] (21:0)

Mecz nr 13: [Z(5)] Kłobucki / Niespodziany 0:1 Wiśniewski / Filipczak [Z(6)] (21:14)

Mecz nr 14: [Z(7)] Więcek / Kufel 0:1 Bejnarowicz/Górski [Z(8)] (20:22)

Mecz nr 15: [Z(12)] Baran / Majewski 1:0 Gast / Polus [Z(11)] (21:18)

Mecz nr 16: [Z(10)] Ruciński / Wnuk 1:0 Kusz / Węgrzyn [Z(9)] (28:26)

Mecz nr 17: [P(14)] Więcek / Kufel 1:0 Baran / Majewski [Z(15)] (21:18)

Mecz nr 18: [P(13)] Wiśniewski / Filipczak 0:1 Ruciński / Wnuk [Z(16)] (18:21)

Mecz nr 19: [Z(13)] Kłobucki / Niespodziany 2:0 Więcek / Kufel [Z(17)] (17:15 ; 15:2)

Mecz nr 20: [Z(14)] Bejnarowicz / Górski 2:0 Ruciński / Wnuk [Z(18)] (15:13 ; 15:10)

Mecz nr 21: [P(19)] Więcek / Kufel 0:2 Ruciński / Wnuk [P(20)] (11:15 ; 3:15)

Mecz nr 22: [Z(19)] Bejnarowicz / Górski 2:0 Kłobucki / Niespodziany Z(20) (15:13 ; 15:10)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Bejnarowicz Paweł / Górski Damian

II miejsce: Kłobucki Jakub / Niespodziany Bartosz

III miejsce: Ruciński Robert / Wnuk Waldemar

IV miejsce: Więcek Kamil / Kufel Adrian

V miejsce: Baran Krzysztof / Majewski Jakub

V miejsce: Wiśniewski Paweł / Filipczak Łukasz

VI miejsce: Gast Miłosz / Polus Fryderyk

VI miejsce: Kusz Eliasz / Węgrzyn Wojciech

VII miejsce: Chrząstek Szymon / Mrotek Bartłomiej

VII miejsce: Meller Radosław / Goździkowski Jakub

VIII miejsce: Jankowski Bartek / Jurgiel Szymon

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Spotkania sędziował Pan Łukasz Ajchstet. Role koordynatora rozgrywek pełnił Pan Paweł Białczak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju – kliknij tutaj i kliknij tutaj

Strona turnieju w serwisie napiachu.pl – kliknij tutaj

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne turniej siatkówki plażowej!