Wyniki „VI Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”!

Na zakończenie sezonu plażowego w Osieku nad Notecią rozegrano turniej mężczyzn.

 

 

W sobotę 25 sierpnia 2018 zostały rozegrane „VI Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”. Turniej odbył się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią. Zawody miały przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gminę Wyrzysk

 

 

Do turnieju zgłosiło się 9 par: Chrząstek Szymon / Mrotek Bartłomiej (Osiek nad Notecią/Wyrzysk), Chuchla Michał / Robak Bartłomiej (Gromadno/Poznań), Góra Mikołaj / Pazderski Jakub (Osiek nad Notecią), Graczyk Piotr / Stalęga Paweł (Piła), Królak Krystian / Gólcz Marcin (Osiek nad Notecią), Kusz Eliasz / Pliszka Daniel (Osiek nad Notecią/Bydgoszcz), Niemyjski Jaromir / Wojtasik Bartłomiej (Sępólno Krajeńskie), Węgrzyn Wojciech/ Barańczyk Zbigniew (Osiek nad Notecią) i Więcek Kamil / Filipczak Łukasz (Sępólno Krajeńskie).

 

 

Zgłoszone pary podzielono na 3 grupy po 3 zespoły. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów, które rozegrano systemem pucharowym awansowały po 2 najlepsze pary z każdej grupy. Następnie trzy najlepsze pary z półfinałów rywalizowały systemem „każdy z każdym” w finale. Niestety jedna ze zgłoszonych par nie dotarła na turniej. 

 

 

Skład grupy „A”:

  1. Niemyjski/Wojtasik
  2. Góra/Pazderski
  3. Graczyk/Stalęga

 

Wyniki grupa „A”:

Góra/Pazderski 2:0 Graczyk/Stalęga (21:11 ; 21:10)

Niemyjski/Wojtasik 0:2 Góra/Pazderski (0:15 ; 0:15)

Graczyk/Stalęga 2:0 Niemyjski/Wojtasik (15:0 ; 15:0)

 

Tabela końcowa grupy „A”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Góra/Pazderski 6 4:0 72:21
2. Graczyk/Stalęga 3 2:2 51:42
3. Niemyjski/Wojtasik 0 0:4 0:60

 

 

Skład grupy „B”:

  1. Chrząstek/Mrotek
  2. Węgrzyn/Barańczyk
  3. Królak/Gólcz

 

Wyniki grupa „B”:

Węgrzyn/Barańczyk 0:2 Królak/Gólcz (15:21 ; 15:21)

Chrząstek/Mrotek 0:2 Węgrzyn/Barańczyk (9:15 ; 9:15)

Królak/Gólcz 2:0 Chrząstek/Mrotek (15:8 ; 15:9)

 

Tabela końcowa grupy „B”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Królak/Gólcz 6 4:0 72:47
2. Węgrzyn/Barańczyk 3 2:2 60:60
3. Chrząstek/Mrotek 0 0:4 35:60

 

 

Skład grupy „C”:

  1. Chuchla/Robak
  2. Kusz/Pliszka
  3. Więcek/Filipczak

 

Wyniki grupa „C”:

Kusz/Pliszka 0:2 Więcek/Filipczak (13:15 ; 6:15)

Chuchla/Robak 2:0 Kusz/Pliszka (16:14 ; 15:7)

Więcek/Filipczak 2:1 Chuchla/Robak (11:15 ; 15:11 ; 15:10)

 

Tabela końcowa grupy „B”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Więcek/Filipczak 5 4:1 71:55
2. Chuchla/Robak 4 3:2 67:62
3. Kusz/Pliszka 0 0:4 40:61

 

 

Półfinały: 

Królak/Gólcz 2:0 Graczyk/Stalęga (15:2 ; 15:9)

Chuchla/Robak 2:0 Góra/Pazderski (16:14 ; 17:15)

Węgrzyn/Barańczyk 2:0 Więcek/Filipczak (15:7 ; 15:13)

 

Finały:

Królak/Gólcz 2:0 Chuchla/Robak (15:2 ; 15:10)

Węgrzyn/Barańczyk 0:2 Królak/Gólcz (11:15 ; 6:15)

Chuchla/Robak 2:1 Węgrzyn/Barańczyk (11:15 ; 15:10 ; 15:10)

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Królak/Gólcz

II miejsce: Chuchla Michał / Robak Bartosz

III miejsce: Węgrzyn Wojciech / Barańczyk Zbigniew

IV miejsce: Góra Mikołaj / Pazderski Jakub

IV miejsce: Więcek Kamil / Filipczak Łukasz

IV miejsce: Graczyk Piotr / Stalęga Paweł

V miejsce: Kusz Eliasz / Pliszka Daniel

V miejsce: Chrząstek Szymon / Mrotek Bartłomiej

 

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.

 

Foto: Antonina Józefiak