Wyniki „III Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mikstów”!

Rozegrano kolejny turniej siatkówki plażowej – tym razem rywalizowały pary mieszane. 

 

 

W piątek i sobotę 20 lipca 2018/21 lipca 2018 zostały rozegrane „III Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mikstów”. Turniej odbył się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią. Zawody miał przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gminę Wyrzysk

 

 

Do turnieju zgłosiło się aż 16 par: Betke Ilona / Baran Krzysztof (Piła/Nakło nad Notecią), Budner Maja / Błaszczyk Jacek (Chodzież/Mikołajew), Filipiak Natalia / Mrotek Szymon (Osiek nad Notecią), Frydrych Paulina / Bazylewicz Jakub (Mieścisko), Gryczka Paulina / Chrząstek Szymon (Osiek nad Notecią), Gubinowicz Dominika / Kwaśniewski Mateusz (Bydgoszcz), Janasz Malwina / Konopiński Jakub (Bydgoszcz), Kowal Sandra / Mrotek Bartłomiej (Osiek nad Notecią/Wyrzysk), Król Maria / Król Marcin (Chodzież), Magierska Weronika / Pazderski Jakub (Osiek nad Notecią), Mazur Natalia /Smagagowski Mateusz (Więcbork/Runowo Kraj.), Pioterek Hanna / Wójcik Szymon (Żnin), Radwańska Zuzanna / Góra Mikołaj (Osiek nad Notecią/Karolewo), Szmty Martyna / Kurzawa Maurycy (Szamocin/Margonin), Śmigielska Paulina / Węgrzyn Wojciech (Białośliwie/Osiek nad Notecią), Świderska Weronika / Draus Adrian (Nakło nad Notecią).

 

 

Uczestników podzielono na 4 grupy po 4 zespoły, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktówGrupa „A” i grupa B” rozegrała spotkania fazy grupowej od późnego popołudnia do wieczora w piątek 20 lipca 2018, a grupy „C” i grupa „D” rywalizowały od samego rana w sobotę 21 lipca 2018. Po zakończeniu fazy grupowej rozegrano „systemem pucharowym” kolejne spotkania: ćwierćfinały, półfinały oraz mecz o 3. miejsce i 1. miejsce.

 

 

Skład grupy „A”:

1. Gryczka/Chrząstek
2. Radwańska/Góra
3. Pioterek/Wójcik
4. Magierska/Pazderski


Wyniki grupa „A”:

Gryczka/Chrząstek 1:2 Magierska/Pazderski (15:10 ; 13:15 ; 10:15) 

Magierska/Pazderski 0:2 Pioterek/Wójcik (9:15 ; 7:15) 

Radwańska/Góra 0:2 Pioterek/Wójcik (4:15 ; 5:15) 

Gryczka/Chrząstek 2:0 Radwańska/Góra (15:8 ; 15:13) 

Radwańska/Góra 0:2 Magierska/Pazderski (14:16 ; 12:15) 

Pioterek/Wójcik 2:0 Gryczka/Chrząstek (15:6 ; 15:9) 

 

Tabela końcowa grupy „A”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Piotrek/Wójcik 9 6:0 90:40
2. Magierska/Pazderski 5 4:3 87:94
3. Gryczka/Chrząstek 4 3:4 83:91
4. Radwańska/Góra 0 0:6 56:91

 

 

Skład grupy „B”:

1. Świderska/Draus 
2. Frydrych/Bazylewicz 
3. Śmigielska/Węgrzyn 
4. Szmty/Kurzawa 

 

Wyniki grupa „B”:

Świderska/Draus 2:0 Szmyt/Kurzawa (15:9 ; 15:9) 

Frydrych/Bazylewicz 0:2 Śmigielska/Węgrzyn (6:15 ; 5:15) 

Szmyt/Kurzawa 0:2  Śmigielska/Węgrzyn (6:15 ; 11:15) 

Świderska/Draus 1:2 Frydrych/Bazylewicz (11:15 ; 15:12 ; 16:18) 

Frydrych/Bazylewicz 2:0 Szmyt/Kurzawa (15:4 ; 15:6) 

Śmigielska/Węgrzyn 2:1 Świderska/Draus (15:9 ; 13:15 ; 21:19) 

 

Tabela końcowa grupy „B”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Śmigielska/Węgrzyn 8 6:1 109:71
2. Frydrych/Bazylewicz 5 4:3 86:82
3. Świderska/Draus 5 4:3 115:112
4. Szmyt/Kurzawa 0 0:6 45:90

 

 

Skład grupy „C”:

1. Gubinowicz/Kwaśniewski 
2. Janasz/Konopiński 
3. Betke/Baran 
4. Kowal/Mrotek 

 

Wyniki grupa „C”:

Janasz/Konopiński 1:2 Kowal/Mrotek (20:22 ; 22:20 ; 14:16)

Kowal/Mrotek 0:2 Betke/Baran (7:21 ; 21:23)

Betke/Baran 2:0 Janasz/Konopiński (21:5 ; 21:13)

 

Tabela końcowa grupy „C”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Betke/Baran 6 4:0 86:46
2. Kowal/Mrotek 2 2:3 86:100
3. Janasz/Konopiński 1 1:4 74:100
4. Gulbinowicz/Kwaśniewski 0 0:0 0:0

 

 

Skład grupy „D”:

1. Król/Król 
2. Mazur/Smagagowski 
3. Filipiak/Mrotek
4. Budner/Błaszczyk

 

Wyniki grupa „D”:

Król/Król 1:2 Budner/Błaszczyk (12:15 ; 15:10 ; 12:15)

Mazur/Smagagowski 2:0 Filipiak/Mrotek (15:4 ; 15:4)

Budner/Błaszczyk 2:0 Filipiak/Mrotek (15:2 ; 15:9)

Król/Król 2:0 Mazur/Smagagowski (15:6 ; 15:4)

Mazur/Smagagowski 0:2 Budner/Błaszczyk (8:15 ; 6:15)

Filipiak/Mrotek 0:2 Król/Król (2:15 ; 2:15)

 

Tabela końcowa grupy „D”:

Miejsce: Para: Punkty: Sety: Małe punkty:
1. Budner/Błaszczyk 8 6:1 100:64
2. Król/Król 7 5:2 99:54
3. Mazur/Smagagowski 3 2:4 54:68
4. Filipiak/Mrotek 0 0:6 23:90

 

 

Ćwierćfinały: 

Pioterek/Wójcik 2:1 Frydrych/Bazylewicz (12:15 ; 15:9 ; 15:10) 

Śmigielska/Węgrzyn 2:0 Magierska/Pazderski (15:8 ; 15:8) 

Betke/Baran 2:1 Król/Król (10:15 ; 15:9 ; 15:7) 

Budner/Błaszczyk 2:1 Kowal/Mrotek (9:15 ; 15:4 ; 15:5)

 

Półfinały: 

Pioterek/Wójcik 0:2 Betke/Baran(11:15 ; 9:15) 

Budner/Błaszczyk 1:2 Śmigielska/Węgrzyn (5:15 ; 15:7 ; 13:15) 

 

 

Mecz o 3. miejsce:

Pioterek/Wójcik 2:1 Budner/Błaszczyk (6:15 ; 15:6 ; 15:9)

 

Mecz o 1. miejsce: 

Betke/Baran 2:1 Śmigielska/Węgrzyn (15:13 ; 5:15 ; 15:10) 

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Betke Ilona / Baran Krzysztof

II miejsce: Śmigielska Paulina / Węgrzyn Wojciech

III miejsce: Pioterek Hanna / Wójcik Szymon

IV miejsce: Budner Maja / Błaszczyk Jacek

V miejsce: Frydrych Paulina / Bazylewicz Jakub

V miejsce: Król Maria / Król Marcin

V miejsce: Magierska Weronika / Pazderski Jakub

V miejsce: Kowal Sandra / Mrotek Bartłomiej

VI miejsce: Świderska Weronika / Draus Adrian

VI miejsce: Gryczka Paulina / Chrząstek Szymon

VI miejsce: Janasz Malwina / Konopiński Jakub

VI miejsce: Filipiak Natalia / Mrotek Szymon

VI miejsce: Mazur Natalia / Smagagowski Mateusz

VI miejsce: Szmyt Martyna / Kurzawa Maurycy

VI miejsce: Radwańska Zuzanna / Góra Mikołaj

 

 

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.