Wyniki „III Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Kobiet”!

Na turnieju siatkówki plażowej rywalizowały kobiety w kolejnych Mistrzostwach Gminy Wyrzysk.

W sobotę 20 sierpnia 2018 zostały rozegrane „III Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Kobiet”. Turniej odbył się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią. Zawody miały przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gminę Wyrzysk

Do turnieju zgłosiło się 7 par: Budner Maja / Szmyt Martyna (Chodzież/Szamocin), Gryczka Paulina / Kowal Sandra (Osiek nad Notecią), Gubinowicz Dominika / Tomaszewska Agnieszka (Bydgoszcz), Komasa Sylwia / Rola Anna (Osiek nad Notecią), Radwańska Zuzanna / Magierska Weronika (Osiek nad Notecią), Skrzypczyńska Daria / Ciepłuch Monika (Łobżenica) i Talar Kinga / Młynarczyk Klaudia (Szamocin).

Uczestniczki podzielono na 2 grupy: 3 zespołowa – grupa „A” oraz 4 zespołowa – grupa „B”. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Spotkania w grupie „A” rozgrywano do 2 wygranych setów do 21 punktów, a w grupie „B” do 2 wygranych setów do 15 punktów. Po zakończeniu fazy grupowej rozegrano „systemem pucharowym” kolejne spotkania: półfinałymecz o 5. miejscemecz o 3. miejsce i 1. miejsce.

Skład grupy „A”:

1. Gulbinowicz/Tomaszewska
  2. Skrzypczyńska/Ciepłuch
  3. Radwańska/Magierska

Wyniki grupa „A”:

Skrzypczyńska/Ciepłuch 0:2 Radwańska/Magierska (16:21 ; 15:21)

Gulbinowicz/ Tomaszewska 2:0 Skrzypczyńska/Ciepłuch (21:5 ; 21:17)

Radwańska/Magierska 2:0 Gulbinowicz/Tomaszewska (21:18 ; 21:7)

Wyniki grupa „B”:

Komasa/Rola 0:2 Gryczka/Kowal (7:15 ; 6:15)

Talar/Młynarczyk 0:2 Budner/Szmyt (8:15 ; 7:15)

Gryczka/Kowal 0:2 Budner/Szmyt (8:15 ; 6:15)

Komasa/Rola 2:0 Talar/Młynarczyk (15:4 ; 15:12)

Talar/Młynarczyk 0:2 Gryczka/Kowal (7:15 ; 7:15)

Budner/Szmyt 2:0 Komasa/Rola (15:7 ; 16:14)

Tabela końcowa grupy „B”:

1. Budner/Szmyt 9 6:0 91:50
2. Gryczka/Kowal 6 4:0 74:57
3. Komasa/Rola 3 2:4 64:77
4. Talar/Młynarczyk 0 0:6 45:90

Półfinały:

Radwańska/Magierska 1:2 Gryczka/Kowal (5:15 ; 15:11 ; 6:15)

Budner/Szmyt 2:0 Gulbinowicz/Tomaszewska (15:7 ; 15:9)

Mecz o 5. miejsce:

Skrzypczyńska/Ciepłuch 0:2 Komasa/Rola (13:15 ; 11:15)

Mecz o 3. miejsce:

Radwańska/Magierska 2:1 Gulbinowicz/Tomaszewska (15:11 ; 11:15 ; 15:6)

Mecz o 1. miejsce:

Gryczka/Kowal 0:2 Budner/Szmyt (7:15 ; 9:15)

VII miejsce: Talar Kinga / Młynarczyk Klaudia

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.