Wyniki „V Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”!

Kolejny sezon siatkówki plażowej w Gminie Wyrzysk rozpoczęła rywalizacja mężczyzn.

 

 

W sobotę 2  czerwca 2018 roku zostały rozegrane „V Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”. Miejscem siatkarskich zmagań było boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej w Gleśnie. Zawody odbyły się w ramach obchodów jubileuszu „600-lecia Glesna”. Turniej miał przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku we współpracy z Sołectwem Glesno oraz Gminą Wyrzysk.

 

 

Do  rywalizacji w turnieju przystąpiło 8 par: Bejnarowicz Paweł / Górski Damian (Gołańcz / Janowiec Wlkp.), Góra Mikołaj / Pruss Bartek (Karolewo / Tuchola), Graczyk Piotr / Stalęga Paweł (Piła), Gromadzki Kamil / Bazylewicz Jakub (Częstochowa / Mieścisko), Kusz Eliasz / Zgrzywa Marcel (Osiek nad Notecią), Łuczko Michał / Proć Szymon (Szczecinek), Matulis Marcin / Wołowicz Mateusz (Grudziądz/Bydgoszcz) oraz Węgrzyn Wojciech / Białczak Paweł (Osiek nad Notecią). Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 2 grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktów. Do półfinałów z każdej grupy awansowały po 2 najlepsze pary. 

 

 

Skład grupy „A”:

1. Kusz/Zgrzywa

2. Bejnarowicz/Górski

3. Matulis/Wołowicz

4. Węgrzyn/ Białczak

 

Skład grupy „B”:

1. Gromadzki/Bazylewicz

2. Graczyk/Stalęga

3. Łuczko/Proć

4. Góra/Pruss

 


Wyniki grupa „A”:

Kusz/Zgrzywa 0:2 Węgrzyn/Białczak (10:15 ; 11:15) 

Bejnarowicz/Górski 2:0 Matulis/Wołowicz (15:12 ; 15:13)

Węgrzyn/Białczak 0:2 Matulis/Wołowicz (9:15 ; 10:15)

Kusz/Zgrzywa 0:2  Bejnarowicz/Górski (9:15 ; 9:15) 

Bejnarowicz/Górski 2:0 Węgrzyn/Białczak (15:7 ; 15:10) 

Matulis/Wołowicz 2:0 Kusz/Zgrzywa (15:10 ; 15:9) 

 

Wyniki grupa „B”:

Gromadzki/Bazylewicz 1:2 Góra/Pruss (13:15 ; 15:10 ; 11:15) 

Graczyk/Stalęga 1:2 Łuczko/Proć (15:9 ; 4:15 ; 9:15)

Góra/Pruss 0:2 Łuczko/Proć(4:15 ; 11:15) 

Gromadzki/Bazylewicz 2:0 Graczyk/Stalęga (15:4 ; 15:8) 

Graczyk/Stalęga 0:2 Góra/Pruss (9:15 ; 4:15)

Łuczko/Proć 1:2 Gromadzki/Bazylewicz (15:11 ; 11:15 ; 16:18)

 

 

Półfinały: 

Łuczko/Proć 0:2 Matulis/Wołowicz (10:15 ; 7:15

Bejnarowicz/Górski 0:2 Gromadzki/Bazylewicz (15:7 ; 15:3) 

 

Mecz o 3. miejsce:

Łuczko/Proć 0:2 Gromadzki/Bazylewicz (15:17 ; 10:15) 

 

Mecz o 1. miejsce: 

Bejnarowicz/Górski 2:0 Matulis/Wołowicz (15:9 ; 15:7) 

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Bejnarowicz Paweł/Górski Damian

II miejsce: Matulis Marcin/Wołowicz Mateusz

III miejsce: Gromadzki Kamil/Bazylewicz Jakub

IV miejsce: Łuczko Michał/Proć Szymon

V miejsce: Graczyk Piotr/Stalęga Paweł

V miejsce: Góra Mikołaj/Pruss Bartek

V miejsce: Węgrzyn Wojciech/Białczak Paweł

V miejsce: Kusz Eliasz/Zgrzywa Marcel

 

 

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.

 

Do zobaczenia na kolejnym turnieju!