Grała Krajeńska Liga Siatkówki Mężczyzn!

W dniu 3 lutego 2018 roku rozegrano następny turniej ligowy w ramach rozgrywek „Krajeńska Liga Siatkówki Mężczyzn” w sezonie 2017/2018.

 

 

Na boisku rywalizowały zespoły: Deluxy Szamocin (Szamocin), Młode Orły (Osiek nad Notecią), Vestino Więcbork (Więcbork) oraz Świeżaki (Osiek nad Notecią). Pauzował zespół Bel Team (Osiek nad Notecią). Podczas turnieju rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 25 punktów. Start rozgrywek nastąpił o godzinie 9:00 na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Spotkania sędziował Pan Sławomir Nowak. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.

 

 

WYNIKI – III RUNDA: 

Mecz nr 13: Świeżaki 2:1 Vestino Więcbork (25:22 ; 20:25 ; 15:10)

Mecz nr 14: Młode Orły 2:1 Deluxy Szamocin (20:25 ; 25:23 ; 15:10)

Mecz nr 15: Vestino Więcbork 1:2 Deluxy Szamocin (18;25 ; 25:20 ; 13:15)

Mecz nr 16: Świeżaki 2:0 Młode Orły (25:11 ; 25:18)

Mecz nr 17: Młode Orły 0:2 Vestino Więcbork (22:25 ; 22:25)

Mecz nr 18: Deluxy Szamocin 0:2 Świeżaki (28:30 ; 20;25)

Pauza: Bel Team

 

 

TABELA – III RUNDA:

  Drużyna: Punkty: Sety: Małe Punkty:
1. Świeżaki 23 16:3 456:369
2. Bel Team 14 10:3 310:227
3. Młode Orły 8 7:14 396:469
4. Vestino Więcbork 6 5:10 296:327
5. Deluxy Szamocin 3 3:11 255:321

 

 

SKŁADY ZESPOŁÓW – III RUNDA:

Deluxy Szamocin: Marczykowski Hubert, Politycki Mateusz, Ratajczak Bogusz, Stachera Łukasz, Srebrny Mateusz, Wełnic Kamil.

Młode Orły: Chrząstek Szymon, Chuchla Michał, Goździkowski Jakub, Głowski Jakub, Mrotek Bartłomiej, Węgrzyn Wojciech, Wolski Wojciech.

Vestino Więcbork: Baranowicz Szymon, Draus Adrian, Kaczmarczyk Maciej, Michalski Mateusz, Musiał Karol, Nowak Michał, Oczkowski Robert, Smagagowski Mateusz

Świeżaki: Gulbinowicz Dominika, Białczak Paweł, Kwaśniewski Mateusz, Prejs Michał, Kusz Eliasz, Klera Szymon, Zawilski Krzysztof.

 

 

Podczas trwania ligi prowadzone są  statystyki na podstawie których powstają rankingi: 

  • punktujących (suma punktów zdobytych atakiem, blokiem oraz w polu zagrywki),
  • atakujących (skończone ataki),
  • zagrywających (zagrywka punktowa),
  • blokujących (bloki punktowe).

Poniżej przedstawiamy czołówkę poszczególnych klasyfikacji po rozegraniu spotkań III rundy. 

 

 

RANKING – III RUNDA:

 

Ranking punktujących:

  1. Kwaśniewski Mateusz (Świeżaki)  – 69 pkt.
  2. Królak Krystian (Bel Team) – 64 pkt.
  3. Białczak Paweł (Świeżaki) – 63 pkt. 

 

Ranking atakujących:

  1. Kwaśniewski Mateusz (Świeżaki)  – 58 pkt. 
  2. Królak Krystian (Bel Team) – 57 pkt. 
  3. Wolski Wojciech (Młode Orły), Białczak Paweł (Świeżaki) – 43 pkt. 

 

Ranking zagrywających:

  1. Mrotek Bartłomiej (Młode Orły) – 12 pkt.
  2. Pańka Krzysztof (Świeżaki), Gólcz Marcin (Bel Team), Klera Szymon (Świeżaki) – 8 pkt. 
  3. Zawilski Krzysztof (Świeżaki), Boinski Karol (Bel Team) – 7 pkt. 

 

Ranking blokujących:

  1. Białczak Paweł (Świeżaki) – 18 pkt.
  2. Mrotek Bartłomiej (Młode Orły) – 11 pkt
  3. Zawilski Krzysztof (Świeżaki) – 7 pkt.

 

 

Kolejny turniej ligowy jest zaplanowany na 24 lutego 2018 roku