Udany wyjazd na Młodzieżowy Turniej Siatkówki!

W piątek 16 lutego 2018 roku siatkarskie drużyny młodzieżowe z naszej gminy wzięły udział w „V Młodzieżowym Turnieju Siatkówki” w Żninie.

 

 

Turniej został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej oraz zachęcenie młodzieży do czynnego spędzania czasu wolnego w okresie ferii zimowych. W ubiegłorocznym turnieju drużyna męska wywalczyła II miejsce, a drużyna dziewcząt pomimo bardzo ambitnej gry nie awansowała do półfinałów. Tegoroczny wyjazd na turniej wspólnie zorganizowała Szkołą Podstawowa w Szamocinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku. W turnieju wzięły udział 3 drużyny żeńskie i 1 drużyna męska z Gminy Szamocin oraz 2 drużyny żeńskie oraz 1 drużyna męska z Gminy Wyrzysk

 

 

Do rywalizacji w kategorii kobiet przystąpiło 8 drużyn: I LO Żnin, Iskra Szamocin, Masterki, OSiR Wyrzysk Kadetki, OSiR Wyrzysk Seniorki, SP Szamocin I, SP Szamocin II oraz Świeżaki. Natomiast w kategorii mężczyzn wystąpiło 5 drużyn: PP Poznań, Pogrom Cerekwica, Szybka GierkaOSiR Wyrzysk i SP Szamocin. Drużyny męskie rywalizowały w 1 grupie grając systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktów. Drużyny żeńskie podzielono na 2 grupy po 4 zespoły, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 1 wygranego seta do 21 punktów. Do półfinałów awansowały po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy półfinałów walczyli o 1. miejsce, a przegrani o 3. miejsce. Limit wieku dla uczestników turnieju wynosił 26 lat (rocznik 1992) . Areną sportowych zmagań była hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie.

 

 

Drużyny żeńskie OSiR Wyrzysk kolejny raz nie miały szczęścia w losowaniu. Obie drużyny trafiły do grupy „A” wraz z Iskrą Szamocin i Świeżakami. W grupie „B” rywalizowały Masterki, I LO Żnin, SP Szamocin I i SP Szamocin II. Po rozegraniu wszystkich meczy grupowych awans wywalczyły z pierwszej grupy Iskra Szamocin oraz OSiR Wyrzysk Seniorki, a z drugiej grupy Masterki i I LO Żnin. Drużyna OSiR Wyrzysk Kadetki pomimo bardzo dobrej gry zakończyła swój udział w turnieju na fazie grupowej. W półfinale zespół OSiR Wyrzysk Seniorki przegrał z Masterkami, a w mecz o trzecie miejsce wygrał z ekipą I LO Żnin zdobywając ostatecznie brązowy medal. Zwyciężyła Iskra Szamocin pokonując w finale Masterki

 

Kolejność końca:

 1. Iskra Szamocin
 2. Masterki
 3. OSiR Wyrzysk Seniorki
 4. I LO Żnin
 5. OSiR Wyrzysk Kadetki
 6. SP Szamocin I 
 7. SP Szamocin II
 8. Świeżaki

 

 

Drużyna męska OSiR Wyrzysk składająca się z licealistów już w swoim pierwszym spotkaniu rozegrała „mecz finałowy” przeciwko studentom z drużyny PP Poznań. W kolejnych spotkaniach wyrzyszczanie pokonali drużyny: Pogrom Cerekwica, SP Szamocin i Szybkie Gierka zasłużenie wygrywając cały turniej. 

 

Kolejność końcowa:

 1. OSiR Wyrzysk
 2. PP Poznań
 3. Pogrom Cerekwica
 4. SP Szamocin
 5. Szybka Gierka

 

 

Skład drużyny żeńskiej OSiR Wyrzysk Kadetki: Gryczka Paulina, Józefiak Antonina, Konieczn Natalia, Kowal Sandra, Magierska Weronika, Radwańska Zuzanna; trener: Białczak Paweł.

 

 

Skład drużyny żeńskiej OSiR Wyrzysk Seniorki: Bogacka Patrycja, Cerajewska Paulina, Kilichowska Dominika, Szczepaniak Patrycja, Szczęsna Aleksandra, Śmigielska Paulina; trener: Białczak Paweł.

 

 

Skład drużyny męskiej OSiR Wyrzysk: Chrząstek Szymon, Marach Sebastian, Mrotek Bartłomiej, Pazderski Jakub, Węgrzyn Wojciech, Wolski Wojciech, Zimny Dawid; trener: Białczak Paweł.

 

 

Kolejna okazja do zobaczenia siatkarek na boisku będzie podczas „III Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet”,  który odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 roku na hali sportowej w Osieku nad Notecią! Serdecznie zapraszamy kibiców!