Wyniki „II Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Kobiet”!

Tym razem na piasku zmierzyły się panie rywalizując o Mistrzostwo Gminy Wyrzysk. 

 

 

W sobotę 22 lipca 2017 roku zostały rozegrane „II Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Kobiet”. Turniej odbył się na boisku do siatkówki plażowej w centrum sportowo-rekreacyjnym w Osieku nad Notecią. Zawody miał przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej wśród kobiet, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku we współpracy z Gminą Wyrzysk. 

 

 

Do turnieju zgłosiło się 9 par, a do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 8 par: Betke Ilona / Fornalska Marika (Piła), Bonowska Daria / Kaczyńska Michalina (Wągrowiec/Skoki), Gotowalska Inga / Wyżykowska Justyna (Ściborze/Chełmża), Józefiak Antonina / Machnik Emilia (Szamocin/Heliodorowo), Fac Michalina/ Ciepłuch Monika (Nakło nad Notecią/Łobżenica), Radwańska Zuzanna / Magierska Weronika (Osiek nad Notecią), Starszak Honorata / Szyińska Monika (Wągrowiec), Szmyt Martyna / Budner Maja (Szamocin/Chodzież). Uczestniczki podzielono na trzy grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 punktów (w jednej grupie rywalizowano do 21 punktów). Następnie rozegrano systemem pucharowym półfinały oraz systemem każdy z każdym finały. 

 

 

Skład grupy „A”:

1. Józefiak Antonina / Machnik Emilia
2. Radwańska Zuzanna / Magierska Weronika
3. Michalina Fac / Ciepłuch Monika

 

Skład grupy „B”:

1. Betke Ilona / Fornalska Marika
2. Szmyt Martyna / Budner Maja

 

Skład grupy „C”:

1. Gotowalska Inga / Wyżykowska Justyna 
2. Starszak Honorata / Szyińska Monika 
3. Bonowska Daria / Kaczyńska Michalina

 

 

Wyniki grupa „A”:

Józefiak/Machnik 0:2 Radwańska/Magierska (13:15 ; 13:15)

Radwańska/Magierska 2:1 Fac/Ciepłuch (7;15 ; 18:16 ; 15:8)

Fac/Ciepłuch 2:0 Józefiak/Machnik (15:11:20:18)

 

Wyniki grupa „B”:

Szmyt/Buder 2:0 Betke/Fornalska (21:11 ; 21;14)

 

Wyniki grupa „C”:

Gotowalska/Wyżykowska 2:1 Starszak/Szyińska (15:12 ; 13:15; 15:8)

Starszak/Szyińska 2:1 Bonowska/Kaczyńśka (14:16 ; 15:3 ; 15:12)

Bonowska/Kaczyńska 0:2 Gotowalska/Wyżykowska (12:15 ; 11:15)

 

 

Półfinały: 

Betke/Fornalska 2:0 Radwańska Magierska (15:10 ; 15:4)

Starszak/Szyińska 0:2 Szmyt/Budner (10:15 ; 9:15)

Fac/Ciepłuch 0:2 Gotowalska/Wyżykowska (4:15 ; 6:15)

 

Finały: 

Szmyt/Budner 1:2 Betke/Fornalska (15:8 ; 8:15 ; 13:15)

Betke/Fornalska 2:0 Gotowalska/Wyżykowska (15:11 ; 15:9)

Gotowalska/Wyżykowska 1:2 Szmyt/Budner (15:8 ; 7:15 ; 7:15)

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Miejsce I: Betke Ilona / Fornalska Marika
Miejsce II: Szmyt Martyna / Budner Maja
Miejsce III: Gotowalska Inga / Wyżykowska Justyna
Miejsce IV: Radwańska Zuzanna / Magierska Weronika
Miejsce IV: Michalina Fac / Ciepłuch Monika
Miejsce IV: Starszak Honorata / Szyińska Monika
Miejsce V: Józefiak Antonina / Machnik Emilia
Miejsce V: Bonowska Daria / Kaczyńska Michalina

 

 

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.