Oficjalne wyniki „III Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”!

Już drugi raz z rzędu został rozegrany turniej siatkówki plażowej w Gleśnie.

W sobotę 3 czerwca 2017 roku zostały rozegrane „III Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”. Miejscem siatkarskich zmagań było boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej w Gleśnie. Zawody odbyły się w ramach „III Dni Glesna”. Turniej miał przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku we współpracy z Sołectwem Glesno oraz Gminą Wyrzysk.

 

 

Do turnieju zgłosiło się 8 par: Kwaśniewski Mateusz / Gulbinowicz Dominika (Osiek nad Notecią/Bydgoszcz), Mrotek Bartłomiej / Gaszyński Daniel (Wyrzysk), Królak Krystian / Wysocki Jacek (Osiek nad Notecią/Piła), Smagagowski Mateusz / Nowak Michał (Runowo Krajeńskie/Więcbork), Kiersznicki Mateusz / Grochala Mariusz (Potulice/Łochowo), Prejs Michał / Matulis Marcin (Bydgoszcz/Grudziądz), Owczarzak Wojciech / Lipecki Mateusz (Piła/Runowo Krajeńskie), Joachimiak Jarosław / Wnuk Waldemar (Mrocza/Nakło nad Notecią).  Uczestników turnieju podzielono na dwie grupy, w których zagrano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 punktów. W spotkaniach o 3. miejsce i 1. miejsce sety rozegrano do 21 punktów. Niestety do Glesna nie dotarła para Kiersznicki/Grochala. 

 

 

Skład grupy „A”:

1. Kwaśniewski Mateusz / Gulbinowicz Dominika
2. Joachimiak Jarosław / Wnuk Waldemar
3. Owczarzak Wojciech / Lipecki Mateusz
4. Prejs Michał / Matulis Marcin

Skład grupy „B”:

1. Królak Krystian / Wysocki Jacek
2. Kiersznicki Mateusz / Grochala Mariusz
3. Smagagowski Mateusz / Nowak Michał
4. Mrotek Bartłomiej / Gaszyński Daniel

 

 

Wyniki meczów:

Grupa „A”:

Kwaśniewski/Gulbinowicz 1 : 2 Prejs/Matulis
Joachimiak/Wnuk 0 : 2 Owczarzak/Lipecki
Prejs/Matulis 0 : 2 Owczarzak/Lipecki
Kwaśniewski/ Gulbinowicz 1 : 2 Joachimiak/Wnuk
Joachimiak/Wnuk 0 : 2 Prejs/Matulis
Owczarzak/Lipecki 2 : 0 Kwaśniewski/Gulbinowicz

Grupa „B”:

Królak/Wysocki 2 : 0 Mrotek/Gaszyński
Kiersznicki/Grochala 0 : 2 Smagagowski/Nowak
Mrotek/Gaszyński 0 : 2 Smagagowski/Nowak
Królak/Wysocki 2 : 0 Kiersznicki/Grochala
Kiersznicki/Grochala 0 : 2 Mrotek/Gaszyński
Smagagowski/Nowak 0 : 2 Królak/Wysocki

 

 

Mecz o 5. miejsce:

Mrotek/Gaszyński 0 : 2 Joachimiak/Wnuk

Mecz o 3. miejsce:
Prejs/Matulis 2 : 0 Smagagowski/Nowak

Mecz o 1. miejsce:
Owczarzak/Lipecki 2 : 0 Królak/Wysocki

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Miejsce I: Owczarzak Wojciech / Lipecki Mateusz

Miejsce II: Królak Krystian / Wysocki Jacek

Miejsce III: Prejs Michał / Matulis Marcin

Miejsce IV: Smagagowski Mateusz / Nowak Michał

Miejsce V:Joachimiak Jarosław/Wnuk Waldemar

Miejsce VI: Mrotek Bartłomiej / Gaszyński Daniel

Miejsce VII: Kwaśniewski Mateusz / Gulbinowicz Dominika

 

 

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale.