Osiecka twierdza nadal niezdobyta!

W piątek 20 listopada 2015 roku siatkarze TSK Orzeł Osiek rozegrali spotkanie ligowe w ramach 7. kolejki bydgoskiej Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn.

 

Osieczanie gościli na własnym parkiecie zespół iQor Bydgoszcz. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00 na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Spotkanie sędziował Grzegorz Stach.

 

W tabeli ligowej po rozegraniu 6 kolejek ligowych oba zespoły dzielił zaledwie 1 punkt. Bydgoszczanie zajmowali 7 miejsce z 8 punktami na koncie, natomiast osieczanie plasowali się na 10 miejscu z dorobkiem 7 punktów. Zespół iQoru przybył na spotkanie bez trenera Jacka Janowskiego. Nad grą Orła przez całe spotkanie czuwał trener Paweł Łojewski. Szkoleniowiec osieczan miał do swojej dyspozycji aż czternastu zawodników, a wyjściowym składzie do gry desygnował: na przyjęciu Krystiana Królaka z Bartoszem Ksobiechem, na środku Macieja Mickiewicza z Pawłem Białczakiem, na rozegraniu Marcina Gólcza, na ataku Marcina Łączkowskiego, a na libero Krystiana Gasta.

 

Orzeł_iQor_01

 

Na początku pierwszego seta gospodarze za sprawą precyzyjnej zagrywki oraz wysokiej skuteczności na kontrze wyszli na wyraźne prowadzenie (5:2, 10:5). W kolejnych akcjach coraz lepiej prezentowali się goście, którzy systematycznie odrabiali straty (13:10) doprowadzając w końcu do remisu (15:15). W dalszej części seta osieczanie przez cały czas utrzymywali dwu punktowe prowadzenie (17:15, 20:18, 23:21), chodź punkty zdobywała na zmianę obie drużyny. Pod koniec seta na parkiecie w miejsce Macieja Mickiewicza zameldował się Wojciech Kubiński. Dwa ostatnie punkty zdobyli gospodarze przypieczętowując swoje zwycięstwo w secie (25:21). 

 

Druga partia spotkania rozpoczęła się podobnie jak poprzednia od zdecydowanego prowadzenia siatkarzy Orła (5:1, 11:6). W grze gospodarzy pojawiły się problemy z wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji, co wykorzystali zawodnicy iQoru odrabiając starty (14:12, 16:14). Na szczęście dla kibiców Orzełka osieczanie szybko powrócili do swojej dobrej gry odskakując na kilka punktów (20:15). Bydgoszczanie zdobyli trzy kolejne punkty (20:18), lecz nie wystarczyło to do podjęcia walki o zwycięstwo w tej partii. Orzeł wygrał seta po mocnym ataku Marcina Łączkowskiego (25:21).

 

Orzeł_iQor_45

 

Zgromadzeni na hali kibice mieli nadzieje, że ich ulubieńcy w trzeciej partii utrzymają dobrą grę z poprzednich dwóch setów. Na początku partii drużyny zdobywały punkt za punktem (2:3, 5:4, 7:6). W następnych akcjach górą byli gospodarze dzięki szczelnemu blokowi wychodząc na prowadzenie (11:6).  Niestety osieczanom przytrafił się „przestój”, który wykorzystali bydgoszczanie doprowadzając do wyrównania (od 14:10 do 15:15). Od tego momentu gra była bardzo wyrównana (18:17, 19:19, 22:22). Zapowiadała się bardzo zacięta końcówka seta. Przy stanie 24:24 więcej „zimnej krwi” zachowali siatkarze Orła zdobywając dwa decydujące punkty (26:24)! Orzeł zapisuje na swoim koncie jak najbardziej zasłużone 3 punkty! Osiecka twierdza nadal niezdobyta!

 

Siatkarze Orła w spotkaniu z iQorem wykazali się charakterem przechylając szale zwycięstwa na swoją stronę podczas zaciętych końcówek setów. Dzięki fantastycznemu wsparciu kibiców osieczanie wielokrotnie potrafili odwracać niekorzystną dla siebie sytuacje. Orzeł odniósł kolejne zwycięstwo na własnej hali!

 

TSK Orzeł Osiek 3:0 iQor Bydgoszcz

[25:21, 25:21, 26:24]

 

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Błaszczyk Jakub, Chrząstek Szymon, Gast Krystian (libero), Giese Miłosz, Gólcz Marcin, Królak Krystian, Ksobiech Bartosz, Kubiński Wojciech, Kwaśniewski Mateusz, Łączkowski Marcin, Mickiewicz Maciej. Pazderski Jakub (libero), Waloch Igor.

 

Skład iQor Bydgoszcz: Działoszyński Łukasz, Gąsiorowski Damian, Mania Damian (kapitan), Minda Mateusz (libero), Osak Paweł, Rosiński Łukasz, Szarogroder Paweł, Szczechowicz Miłosz.

 

Kolejne spotkanie siatkarze osieckiego Orła rozegrają na własnej hali w piątek 4 grudnia 2015 roku przeciwko drużynie AMRO Szubin. Wyjątkowo Orzeł rozegra również spotkanie w poniedziałek 7 grudnia 2015 roku podejmując na osieckiej hali sportowej zespół Orła Bydgoszcz. Początek spotkań o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatykowi i kibiców siatkówki!

 

Tekst: Paweł Białczak

Zdjęcia: Patrycja Piotrowska

TSK Orzeł Osiek Volley Team