Siatkarze Orła Osiek rozpoczynają sezon ligowy!

Już za kilka dni pierwsze spotkanie ligowe w sezonie 2015/2016 rozegrają siatkarze TSK Orzeł Osiek.

 

Poprzedni sezon należy uznać za najbardziej udany dla osieckiej drużyny od początku powstania sekcji piłki siatkowej. Do sukcesów należy zaliczyć zajęcie czwartego miejsce (spośród prawie czterdziestu zespołów!) w turnieju amatorskim „KOCHAM SITO 2014” zorganizowanym przez Transfer Bydgoszcz oraz bardzo dobra postawa całego zespołu na „I Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich w Warszawie 2015”. Chodź nie udało się awansować do walki o medale, to doświadczenie zdobyte w stolicy zaprocentuje w przyszłości. Jednak największy osiągnięciem Orła było wywalczenie wicemistrzostwo II ligi (oraz awansu do elity) w rozgrywkach Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy. Awans do I ligi oznacza, że osieczanie w nadchodzącym sezonie będą rywalizować z najlepszymi amatorskimi drużynami z województwa kujawsko-pomorskiego. 

SONY DSC

Tradycyjnie bydgoska „elita” będzie składać się z czternastu zespołów.

 

Skład I ligi Autonomicznej Ligi Siatkówki w Bydgoszczy w sezonie 2015/2016:

 1. Womix NTS Trójka Nakło
 2. Ekonomik Bydgoszcz
 3. Jeymark/Osova Fitness Bydgoszcz
 4. Absolwenci Gimnazjum nr 9 Bydgoszcz
 5. WSG Bydgoszcz
 6. Bogmar Ostromecko
 7. AMRO Szubin
 8. IC Piątka’84 Bydgoszcz
 9. PDO/ULKS Orły Temidy Janowiec Wielkopolski
 10. Volley Team Inowrocław
 11. Orzeł Bydgoszcz
 12. iQor Bydgoszcz
 13. Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz
 14. TSK Orzeł Osiek

 

Wszystkie wymienione wyżej zespoły są dobrze znane osieczanom, ponieważ mieli już okazje z nimi rywalizować podczas pobytu w I lidze w sezonie 2012/2013. Niestety Orzeł grał w „elicie” zaledwie przez jeden sezon, ponieważ po przegranych barażach o utrzymanie się w I Lidze osieccy siatkarze musieli wrócić do II ligi. Oczekiwania zarówno kibiców jak i siatkarzy na nadchodzący sezon są wysokie i nikt sobie nie wyobraża, że za rok w I lidze zabraknie „Orzełka”.

 

SONY DSC

 

Mecze domowe osieczanie w ramach rozgrywek bydgoskiej Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn nadal będą rozgrywać na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Nie zmienił się również dzień rozgrywania mecz i nadal będzie to piątek. Godzina rozpoczęcia spotkań ligowych została wyznaczona na godzinę 20:00.

 

Trening po wakacyjnej przerwie osiecyy siatkarze wznowił z początkiem września 2015 roku. W składzie zespołu doszło do kilku zmian personalnych. Niestety paru zawodników z różnych powodów musiało zrezygnować z gry w barwach „Orzełka”. Drużyna została również wzmocniona nowymi siatkarzami. Dla sporej liczby zawodników będzie to powrót do Orła. 

 

Pierwszą zmianą w zespole TSK Orzeł Osiek jest pojawienie się trenera! Szkoleniowcem osieckich siatkarzy w nadchodzącym sezonie będzie Paweł Łojewski, który jest absolwentem AWF Poznań – ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim oraz trenerem II klasy z piłki siatkowej. Podczas kariery zawodniczej reprezentował barwy zespołów pierwszoligowych: Avia Świdnik, GTPS Gorzów Wielkopolski oraz Intotel Poznań. Prowadził on również jako trener drugoligowy MKS MDK Trzcianka. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Jest trenerem szkolnych zespołów młodzieżowych oraz trenerem piłki siatkowej w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ Piła. Należy również wspomnieć, że nasz trener prowadzi liczne kursy i szkolenia z zakresu piłki siatkowej dla nauczycieli z północy wielkopolski. Dotychczas pomimo braku trenera osieczanie osiągali bardzo dobre wyniki w rozgrywkach amatorskich. Teraz, gdy pieczę nad siatkarzami Orła będzie sprawował tak doświadczony zawodnik i trener -liczymy na wykorzystanie całego potencjału zespoły oraz osiągnięcie jeszcze lepszy wyników.

 

 

Witamy oficjalnie Pawła Łojewskiego w Orle Osiek!

 

SONY DSC

 

W drużynie Orła pozostało na kolejny sezon dziesięciu zawodników, czyli trzon zespołu został utrzymany. Już piaty sezon z rzędu barwy osieckiego klubu będą reprezentować: środkowy Paweł Białczak, rozgrywający Marcin Gólcz, przyjmujący Miłosz Giese i Krystian Królak oraz atakujący Mateusz Kwaśniewski i Wojciech Kubiński. W składzie pozostali również: atakujący Mateusz Borkowski, przyjmujący Bartosz Ksobiech i Jakub Błaszczyk, rozgrywający Szymon Chrząstek, a także libero Jakub Pazderski.

 

Odejścia z osieckiego zespołu należy rozpocząć od środkowego Konrada Richert, który zdecydował się kontynuować swoją przygodę z siatkówka w zespole Womix NTS Trójka Nakło. Nakielanie w nadchodzącym sezonie przystąpią do rozgrywek w I grupie II ligi mężczyzn PZPS. Osieckim kibicom na pewno będzie brakować libero Piotra Sobolewskiego, który występował w barwach „Orzełka” od samego początku powstania sekcji piłki siatkowej. W składzie na nadchodzący sezon zabraknie również dwóch rozgrywających: Marcela Szarajew oraz Kacpra Brzozowskiego. Ostatnim siatkarzem odchodzącym z ekipy Orła jest środkowy Hubert Semczuk. Chłopakom dziękujemy za wspólną grę oraz godne reprezentowanie naszego klubu. Życzymy im powodzenia oraz mamy nadzieje, że jeszcze nie raz spotkamy się wspólnie na siatkarskich parkietach!

 

Natomiast wzmocnienie zespołu na nadchodzący sezon stanowi aż ośmiu nowych siatkarzy! Dla wielu zawodników będzie to powrót do osieckiej drużyny po krótszej lub dłuższej przerwie. Po aż czteroletniej przerwie do zespołu powrócił przyjmujący Jacek Wysocki, który miał znaczy udział w awansie Orła do I ligi w sezonie 2011/2012. Na środek siatki wraca Maciej Mickiewicz wraz z Przemysławem Repczyński. Na pozycji środkowego występować będzie również… Marcin Łączkowski, który dotychczas grywał jako przyjmujący. Kolejnymi nowymi zawodnikami są przyjmujący: Igor Waloch, Daniel Gromadzki oraz atakujący Szymon Łukasik. Za dokładne przyjęcie zespołu będzie odpowiadał nowy libero Krystian Gast, który ma za sobą grę w SMS Joker Piła.

 

SONY DSC

 

Skład TSK Orzeł Osiek Volley Team na sezon 2015/2016:

 

Rozgrywający: Chrząstek Szymon, Gólcz Marcin, Łojewski Paweł

Przyjmujący: Błaszczyk Jakub, Giese Miłosz, Gromadzki Daniel, Królak Krystian, Ksobiech Bartosz, Waloch Igor, Wysocki Jacek

Środkowi: Białczak Paweł, Łączkowski Marcin, Mickiewicz Maciej, Repczyński Przemysław

Atakujący: Borkowski Mateusz, Łukasik Szymon, Kubiński Wojciech, Kwaśniewski Mateusz,

Libero: Gast Krystian, Pazderski Jakub

Odchodzą: Brzozowski Kacper, Richert Konrad (Womix NTS Trójka Nakło), Semczuk Hubert, Sobolewski Piotr, Szarajew Marcel.

Przychodzą: Gast Krystian (SMS Joker Piła), Gromadzki Daniel, Łączkowski Marcin (powrót), Łukasik Szymon (powrót), Mickiewicz Maciej (powrót), Repczyński Przemysław (powrót), Waloch Igor, Wysocki Jacek (powrót).

TSK Orzeł Osiek

Siatkarze Orła mają za sobą pierwszy mecz sparingowy. W środę 23 września 2015 roku zmierzyli się na hali sportowe w Osieku nad Notecią z zespołem AMRO Szubin, który w poprzednim sezonie wywalczył 8 miejsce w I lidze bydgoskiej Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Goście wygrali dwie pierwsze partie. Osieczanie z seta na set prezentowali się coraz lepiej wygrywając trzeciego i czwartego seta. Tie-break zakończył się zwycięstwem drużyny z Szubina, które wygrała mecz sparingowy w stosunku 3:2.

 

TSK Orzeł Osiek 2:3 AMRO Szubin

[19:25; 22:25; 29:27; 25:22; 21:25]

 

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Błaszczyk Jakub, Borkowski Mateusz, Chrząstek Szymon, Gast Krystian (libero), Gólcz Marcin, Królak Krystian, Ksobiech Bartosz, Kwaśniewski Mateusz, Łączkowski Marcin, Łojewski Paweł, Łukasik Szymon, Mickiewicz Maciej, Waloch Igor, Wysocki Jacek.

 

Sparing TSK Orzeł Osiek - AMRO Szubin 23.09.2015 GOTOWE

W sobotę 26 września 2015 roku w mocno okrojonym składzie siatkarze Orła udali się na „Otwarty Turniej Piłki Siatkowej w Złejwsi Wielkiej”. Do rywalizacji przestąpiło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy: grupa „A”: MONO CIOS Toruń, Tadbud/Team Kosiak, MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie oraz grupa „B”: Gmina Dobre, TSK Orzeł Osiek, TTKF Orzeł Bydgoszcz. Następnie po meczach grupowych zwycięscy grup zmierzyli się w meczu o pierwsze miejsce, zespoły z drugich miejsc w grupach walczyły o trzecie miejsce, a ekipy z trzecich miejsc w grupach rywalizowały o piąte miejsce. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Zwycięzcami w grupie „A” po emocjonujących meczach zostali torunianie przed Kosiakiem i Sępólnem. Natomiast najwięcej emocji w grupie „B” przyniósł mecz osieczan z drużyną z Dobrego, która była zdecydowanym faworytem turnieju posiadając w składzie wielu zawodników ogranych na poziomi trzeciej ligi w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy seta zakończył się szczęśliwie dla zespołu Dragona (po kilku dość dyskusyjnych decyzjach sędziego) w stosunku 27:25 (przypominam, że sety rozgrywano na turnieju do 15 punktów). Drugi set również padł łupem trzecioligowców stosunkiem 15:13. W kolejnym spotkaniu odbyły się derby dwóch „Orłów”, w których bezproblemowo zwyciężali osieczanie. Ostatecznie grupę wygrał zespół z Dobrego, przed osieczanami i bydgoszczanami.

 

Mecz o piąte miejsce wygrał zespół Orła Bydgoszcz z zespołem Krajny Sępólno. W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyli się dobrze znani sobie rywale: Orzeł Osiek i Kosiak Bydgoszcz. Po zacięty trzech setach bydgoszczanie musieli uznać wyższość siatkarzy osieckiego Orła. W finale spotkały się zespoły z Dobrego i Torunia. Ostatecznie po wyrównanym meczu zwyciężyli faworyci – Dragon Dobre, a CIOS Toruń musiał zadowolić się drugim miejscem.

 

Kolejność końcowa:

 1. Dragon Dobre
 2. MONO CIOS Toruń
 3. TSK Orzeł Osiek
 4. Tadbud/Team Kosiak
 5. TTKF Orze Bydgoszcz
 6. MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie

 

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Gast Krystian (libero), Gólcz Marcin, Królak Krystian, Ksobiech Bartosz, Kwaśniewski Mateusz, Ziołnowski Bartosz (gościnnie)

 

siatkowkaosiek_09.10.2015

 

Mecz wyjazdowy 1 kolejki zaplanowany na 4 października 2015 roku z drużyną Pałucka Drukarnia Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wlkp. został przełożony na późniejszy termin. Dlatego Orzeł Osiek zainauguruje rozgrywki I ligi Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy meczem domowy przeciwko zespołowi Jeymark/Osova Fitness Club Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 9 października 2015 roku o godzinie 20:00 na hali sportowej przy ul. Głównej 58 w Osieku nad Notecią. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki do wspierania nas podczas tego spotkania!

 

Terminarz TSK Orzeł Osiek sezon 2015-2016

 

Paweł Białczak

TSK Orzeł Osiek Volley Team

Zdjęcia: KOCHAM SITO 2014, OMPPSKA 2015