MTB Wyrzysk Team na maratonie mtb w Łopuchowie

Maratonem rowerowym w niewielkiej wsi w Wielkopolsce zespół kolarstwa górskiego MTB Wyrzysk Team zakończył zasadniczy sezon startowy w roku 2015. W zawodach wzięło udział prawie 700. maratończyków.

 

W ostatnią niedzielę września w Łopuchowie niedaleko Murowanej Gośliny obył się ostatni wyścig mtb w ramach cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba cyklistów – 688. Miłośnicy dwóch kółek ścigali się tradycyjnie na dwóch dystansach – mini (30 km) i mega (60 km). Trasa przebiegała głównie po malowniczych terenach Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

 

Po raz kolejny miejsce na podium wywalczył Hubert Semczuk. Reprezentant MTB Wyrzysk Team linię mety przekroczył trzeci, tracą do zwycięzcy jednie sekundę! Dzięki zdobytym punktom Hubert Semczuk uzyskał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Wielkopolski w kategorii M-2. Drużynowo wyrzyska grupa kolarzy górskich zajęła 27. miejsce na 85. sklasyfikowanych zespołów.

 

Zespół z Wyrzysk na zawodach w Łopuchowie wystąpił w składzie: Hubert Semczuk, Marcin Żakowski, Paweł Włodarek, Marcin Balcerowski, Arkadiusz Trzciński, Andrzej Pyszka, Zdzisław Karmelita, Mariusz Kałużny, Jacek Kornacki i Bartosz Bernacki.

 

MTB Wyrzysk Team