Zwycięstwo na inaugurację

Tenisiści stołowi „Łobzonki” Wyrzysk pokonali w pierwszej kolejce ligowej na wyjeździe faworyzowaną „Spartę” Złotów 7:3 w rozgrywkach III Ligi mężczyzn. 

 

Punkty zdobyli : K. Pijanowski 2,5 pkt. M. Witczak 2,5 pkt. W. Hałas 2 pkt. Zagrał również Ł.Witczak. Drużyna ze Złotowa zbudowana jest w tym sezonie z graczy bardzo doświadczonych z przeszłością I oraz II – ligową.

M.Witczak

 

Mecz był bardzo zacięty , trwający 2,5 godziny stał na bardzo wysokim poziomie. Deserem jak i przełomowym dla losów spotkania okazał się pojedynek Marka Witczaka z Michałem Rogalą, który w swojej bogatej karierze zdobywał m.in. brązowy medal mistrzostw Europy kadetów oraz stawał na podium młodzieżowych międzynarodowych mistrzostw Portugalii, Szwecji, Polski i Czech. Marek Witczak broniąc w piątym secie piłkę meczową wygrał tego seta 12:10 i pokonał po wspaniałej grze gracza Sparty 3:2.

 

lobzonkawyrzysktenis

 

W następnej kolejce „Łobzonka” podejmie we własnej hali 11-ego października przy ul. Parkowej 11 drużyny z Poznania oraz Opalenicy. Mecz z SKTS Rataje 50 Poznań odbędzie się o godzinie 10:00. Po południu zawita do Wyrzyska drużyna MKTS Opalenica, która w zeszłym sezonie grała w II Lidze, to spotkania odbędzie się o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy kibiców oraz sympatyków celuloidowej piłeczki.

 

WLKS Łobzonka Wyrzysk