Wystartowała druga edycja kampanii „Uzależnia mnie tylko sport”

W sobotę, 26 września br., w Wysokiej rozpoczęła się jesienna edycja projektu pod hasłem „Uzależnia mnie tylko sport”. W sobotnich zmaganiach wzięła udział liczna reprezentacja Gminy Wyrzysk.

 

Celem kampanii organizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest przede wszystkim zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Do głównych zadań projektu należy także promowanie aktywności sportowej jako alternatywy wobec używek. Gmina Wyrzysk realizuje to przedsięwzięcie wspólnie z gminami Wysoka, Krajenka i Chodzież. W każdej z gmin odbywają się biegi dzieci i młodzieży wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi oraz zajęcia z profilaktyki zdrowia i walki z uzależnieniami.

 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wyrzysk do aktywnego uczestnictwa w kampanii. Informacje na temat zapisów i przebiegu eventu udzielają koordynatorzy pod nr tel. 67 286 41 31 i 67 286 41 41. Szczegóły dotyczące biegów dostępne są na stronie www.uzalezniamnietylkosport.pl oraz na profilu facebook.com/uzalezniamnietylkosport.

 

Ostatnie zmagania sportowe i nie tylko odbędą się w Wyrzysku 17 października o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej.

 

Urząd Miejski w Wyrzysku